Comment

Alustava HR LEAD'i esimeste kuude check list

Niisiis. Mul on siiralt hea meel, et otsustasid vastu võtta uue väljakutse ning oled oma eduteel jõudnud tõdemuseni, et soovid personalivaldkonnas teha veel midagi enamat – kujundada edukast ettevõttest veelgi edukam ettevõtte. Sinus on tugev soov aidata inimesi nende arenguteel ning tead, et iga töötaja, mistahes ametikohal, peab tundma end hästi ja õnnelikuna. Sinust on saanud personalijuht, strateeg, visionäär. Vägev! 

Nüüd, kui sinu missioon ning visioon, kuhu tahad jõuda, mida saavutada, on paigas (ära isegi mõtle edasi minna, kui sa seda enda jaoks selgeks pole teinud), tuleb mõelda sellele, millest alustada. Mõeldes tuhandele pisikesele detailile, mida teha ja kuidas teha, unustatakse tihtilugu ära, et asjad siin elus on üsna lihtsad. Oled personalijuht, kes tegutseb lisaks värbajana ning personaliarvestajana 50-pealises ettevõttes ning on ainuke inimeste eestvedaja? Või saanud endale mitmepealise meeskonna firmas, kus töötab ligikaudu 500 inimest? Või hoopis alustamas uut HR osakonda? Võime vaielda, kuid üldjoontes on algus alati üks ja see sama. Toon sinuni mõned praktilised näpunäited, võib ka nimetada alustava personalijuhi checklistiks, mida eirates võid mõned kuud hiljem avastada, et pead need ikkagi ära tegema.

Hinga. Alusta algusest. Hinga uuesti.

Esimesed kuud kuluvad kaardistamise peale. Kasuta selleks meeskonna abi ja/või koosta excel. Võib tunduda tüütu, kuid vajalik vundament, mille peale strateegia rajada. Planeeri aega mõttega lugemisele, sest just sina oled ettevõttes see, kes nende järgi eeskuju näitama peab ning poliitika inimvõtmesse paneb.

      Millised HR dokumendid ettevõttes olemas on?  (reeglid, eeskirjad, protsessid jne)

      Kontrolli töölepingud, ametijuhendid (et oleks  up to date ning vastavuses seadusega)

      Kaardista HR eelarve.

      Kaardista HR traditsioonid. On see iga-aastane rahulolu-uuring, suvepäevad, töövarjupäev. Pane kõik kirja, mida juba praegu tehakse.

      Kaardista väärtused ja kultuur.

      Kaardista HR tehnoloogiad.

      Kaardista kontor ning riskianalüüs.

      Mis töötab ning mis mitte? Milliseid reegleid eiratakse ning mida rõhutatakse? Mis on puudu? Pane kirja oma hüpoteesid.

      Kas jätsin midagi välja? Pane see ka kirja!

Samal ajal saad rääkida ka inimestega. Sinu kõige olulisem ressurss edu tagamiseks.

      Kaardista ja lepi kohtumised võtmeisikutega. See on: ettevõtte juht, inimeste juhid, mitteametlikud liidrid, ettevõtte entusiastid.

      Kinnita/lükka ümber võtmeisikute abil oma hüpoteesid.

      Kaardista kultuur: mis töötab, mis mitte.

      Kaardista unistused: milline on töötajate visioon?

Olenevalt ettevõttest läheb siit nüüd sinu teekond edasi. Igal juhul saad hakata katsetama hüpoteese, mida peale kaardistamist endale kirja panid. Jaga neid kolleegidega ja vaata, kas ka neil on midagi lisada. Soovin sulle sellel teel palju edu!


Add a comment

Email again: